شاید این شایعه را شنیده باشید که محصولات جدید نوکیا با تراشه‌های شیائومی عرضه خواهند شد. ولی این تنها خبر در رابطه با نوکیا و شیائومی نیست. این دو شرکت به تازگی از همکاری اســتراتژیک با یکدیگر خبر دادند.

141142 292 نوکیا و شیائومی قرارداد همکاری امضا کردند

در این قرارداد آورده شده اســت که هر یک از این دو شرکت می‌توانند به پتنت های اساسی یکدیگر دسترسی داشته باشند. 

 

به نقل دیجی مگ، شاید این شایعه را شنیده باشید که محصولات جدید نوکیا با تراشه‌های شیائومی عرضه خواهند شد. ولی این تنها خبر در رابطه با نوکیا و شیائومی نیست. این دو شرکت به تازگی از همکاری اســتراتژیک با یکدیگر خبر دادند. این همکاری در خصوص ساخت تجهیزات شبکه، مجوزهای ثبت اختراع و همچنین واقعیت افزوده و مجازی هم می‌شود که راه را برای مشارکت‌های آینده این دو شرکت بزرگ باز می‌کند.
 
در این قرارداد آورده شده اســت که هر یک از این دو شرکت می‌توانند به پتنت های اساسی یکدیگر دسترسی داشته باشند.

 

اکنون نوکیا تنها یک تولیدکننده تجهیزات ارتباطی اســت که مجوز اســتفاده از نامش را به یک شرکت دیگر به نام اچ‌ام‌دی گلوبال نیز داده اســت. با این اوصاف جالب اســت که شیائومی هنوز هم در تلاش برای همکاری با شرکتی به نام نوکیا اســت، نامی که اکنون به کمپانی خاصی اطلاق نمی‌شود.

 

با این‌که نوکیا در زمینه گوشی چندان موفق نبود ولی گنجینه‌ای از اختراعات دارد که تعدادی از آن‌ها با مشارکت Alcatel و Lucent اســت که در آن‌ها از تکنولوژی‌های اصلی ارتباطی مثل GSM و WLAN و اجزا سخت‌افزاری قوی اســتفاده می‌شد. همین‌طور شیائومی که از سازندگان بزرگ گوشی‌های هوشمند اســت و همچنان در حال گسترش اســت و  توانسته در این چند ســال از سد دو رقیب چینی‌اش،Oppo و Vivo عبور کند.
 
با این حال شراکت نوکیا و شیائومی هنوز هم در پرده‌ای از ابهام قرار دارد، حداقل درباره جزییات حق اختراع‌ها.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته نوکیا و شیائومی قرارداد همکاری امضا کردند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما